Şahmat Federasiyası ilə tərəfdaşlığa başladıq
Bu gün "Sirab" brendinin Azərbaycan Şahmat Federasiyası (AŞF) ilə tərəfdaşlıq müqaviləsinin imzalanma mərasimi keçirilib.
Mərasimdə "Sirab"ın təsisçi və CEO-su Alper Yaycılı, marketinq şöbəsinin rəhbəri Nərmin Məmmədova, Azərbaycan Şahmat Federasiyasının prezidenti Mahir Məmmədov və AŞF-nin Birinci vitse-prezidenti Faiq Həsənov iştirak ediblər.
Tədbirin əvvəlində su sponsorluğu rəsmiləşdirilib. Müqaviləni Alper Yaycılı və Mahir Məmmədov imzalayıb. İmza mərasimində Alper Yaycılı bu tərəfdaşlığın şirkət üçün xüsusi əhəmiyyət daşıdığını vurğulayıb: "Azərbaycan şahmat dünyasında öncül ölkələrdən biridir və biz “Sirab” olaraq belə bir möhtəşəm idman növünü dəstəkləməkdən qürur duyuruq. Azərbaycan Şahmat Federasiyası ilə əməkdaşlığımız təsadüfi deyil. Bu tərəfdaşlıq, idmana olan sadiqliyimizin və Azərbaycan xalqının uğurlarına verdiyimiz dəyərin göstəricisidir.
Son dövrlərdə Azərbaycan şahmatçılarının qazandığı uğurlar bizim üçün böyük qürur mənbəyidir. Ülviyyə Fətəliyevanın şəxsi Avropa çempionatındakı qələbəsi bizi dərin sevincə bürüdü. Keçən il Bakıda keçirilən nüfuzlu Dünya Kuboku turnirində 80-dən çox ölkədən 309 şahmatçının məhz “Sirab”ı seçməsi bizi qürurlandırdı və bu, məhsulumuzun keyfiyyətini bir daha təsdiqlədi.
Biz inanırıq ki, su həyat mənbəyidir və sağlam həyat tərzinin vacib komponentidir. Şahmatçılarımızın yüksək səviyyəli performans göstərmələri üçün onların su ehtiyaclarını qarşılamaqdan məmnunuq. “Sirab” olaraq, Azərbaycanın gənc və istedadlı şahmatçılarının yanında olmaq və onlara dəstək vermək bizim üçün böyük əhəmiyyət kəsb edir.
Gələcəkdə də Azərbaycan Şahmat Federasiyası ilə birlikdə daha böyük uğurlara imza atacağımıza inanırıq. Rəsmi su tərəfdaşı olaraq, biz şahmatçıların yanında olmaq və onları ən yaxşı şəkildə dəstəkləmək üçün əlimizdən gələni edəcəyik. Dünya çempionlarının “Sirab”ı seçməsi ilə fəxr edə bilərik".
Tədbirdə çıxış edən Azərbaycan Şahmat Federasiyasının prezidenti Mahir Məmmədov “Sirab”la əməkdaşlığı yüksək qiymətləndirdiyini bildirib: “Sirab” ölkəmizin sevilən suyudu. Əməkdaşlığımız rəsmi müqavilədən öncə başlayıb. Ötən il Bakıda Dünya Kuboku keçirildiyi günlərdə “Sirab” şahmatçıların yanında oldu. Bir ay boyunca dünyanın aparıcı şahmatçıları “Sirab”ı seçdi. “Sirab” təkcə Azərbaycanda deyil, ölkədən kənarda da sevilir. Əməkdaşlığımızın uğurlu və uzun müddətli olmasını diləyirəm”.
Tədbirin sonunda AŞF rəhbərliyi Bakıdakı Dünya Kubokunda iştirak edən ulduz şahmatçıların imzaladığı şahmat lövhəsini “Sirab” kollektivinə hədiyyə edib. “Sirab” federasiyaya özəl hazırlanan kreativ hədiyyə verib. təsisçi və CEO-su Alper Yaycılı AŞF rəhbərinə üzərində Azərbaycanın tanınmış şahmatçıları Teymur Rəcəbov, Şəhriyar Məmmədyarov, Ülviyyə Fətəliyeva və Ayan Allahverdiyevanın kiçik heykəlləri olan şahmat dəstini təqdim edib.
Əməkdaşlığa əsasən, Azərbaycan Şahmat Federasiyasının təşkil etdiyi şahmat yarışlarında “Sirab” brendi iştirakçıların su təminatçısı olacaq.
Qeyd edək ki, 75 ildən çox yaşı olan və dünya standartlarına cavab verən "Sirab" mineral suyu bir çox xarici ölkələrdə yüksək mükafatlara layiq görülüb. Təsadüfi deyil ki, Brüsseldə keçirilən “Beynəlxalq Möhtəşəm Dad Mükafatı”na ən yüksək dərəcə olan 3 ulduzla Azərbaycanın sevilən suyu Sirab layiq görülüb.

Мы Начали Партнёрство с Федерацией Шахмат
Сегодня состоялась церемония подписания официального соглашения о партнёрстве между брендом Sirab и Федерацией шахмат Азербайджана (ФША).
На мероприятии присутствовали основатель и CEO Sirab Алпер Яйджылы, руководитель отдела маркетинга Нэрмин Мамедова, президент ФША Магир Мамедов и первый вице-президент Фаиг Гасанов.
В начале мероприятия был формализован договор о спонсорстве воды. Соглашение подписали Алпер Яйджылы и Магир Мамедов.
Выступая на церемонии, Алпер Яйджылы подчеркнул:
«Азербайджан является одним из лидеров в мире шахмат. Для нас в Sirab — честь поддерживать такой благородный вид спорта. Наше сотрудничество с Федерацией шахмат не случайно. Оно отражает нашу приверженность спорту и уважение к достижениям азербайджанского народа.
Недавние успехи наших шахматистов приносят нам огромную гордость. Победа Ульвии Фаталиевой на чемпионате Европы принесла нам большую радость. А тот факт, что на прошлом Кубке мира в Баку более 309 шахматистов из 80 стран выбрали воду Sirab, в очередной раз подтвердил её качество.
Мы верим, что вода — это источник жизни и важнейшая составляющая здорового образа жизни. Нам приятно удовлетворять потребности спортсменов в качественной воде. Поддержка молодых и талантливых шахматистов Азербайджана имеет для нас огромное значение.
Мы уверены, что вместе с Федерацией шахмат достигнем ещё больших высот. Как официальный водный партнёр, мы всегда будем рядом с игроками и окажем им наилучшую поддержку. Мы гордимся тем, что чемпионы мира выбирают Sirab.»
Президент ФША Магир Мамедов отметил:
«Sirab — один из самых любимых водных брендов в стране. Наше сотрудничество началось ещё до официального соглашения. В прошлом году во время проведения Кубка мира в Баку Sirab был рядом с шахматистами. В течение месяца ведущие игроки мира выбирали именно Sirab. Этот бренд популярен не только в Азербайджане, но и за рубежом. Надеюсь, наше сотрудничество будет долгим и успешным.»
В завершение мероприятия руководство ФША подарило коллективу Sirab шахматную доску с автографами звёздных участников Кубка мира. В ответ Sirab подарил специально изготовленный креативный набор с мини-статуэтками известных азербайджанских гроссмейстеров — Теймура Раджабова, Шахрияра Мамедьярова, Ульвии Фаталиевой и Аян Аллахвердиевой.
Согласно соглашению, бренд Sirab будет официальным поставщиком воды на турнирах, организуемых Федерацией шахмат Азербайджана.
Отметим, что Sirab, с более чем 75-летней историей и соответствующий международным стандартам, был удостоен множества престижных наград за рубежом — включая высшую оценку в три звезды на Международной премии за превосходный вкус в Брюсселе.